trende
trende

19 Mayıs 100.Yıl

19.05.2019
476

19 Mayıs 1919, Atatürk’ün Samsuna çıkışının 100.yılı kutlamaları münasebetiyle Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı Murat DEĞİRMENCİ kutlama mesajı yayınladı :


Türk Milleti, Birinci Dünya Savaşının ardından giderek güçleşen şartlar içerisinde kurtuluş için çareler arama uğraşı içerisindeyken; bundan tam 100 yıl önce Mustafa Kemal Paşa İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile Samsun’a giderek Kurtuluş Savaşımızı başlatmıştır. 19 Mayıs Cumhuriyetimizin kurulmasındaki ilk adımdır ve en büyük temel taşlarındandır.


19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin büyük onur ve asaleti ile tarih sahnesinde tam bağımsızlığını elde etmek için çıktığı yolda kesin zafer kazandığı günlerin başlangıç noktasıdır. Önemine binaen Atatürk bu günü gençliğe bayram olarak armağan etmiştir.


19 Mayıs Hürriyetin, Bağımsızlığın, Egemenliğin, Cumhuriyetin ifadesidir. Milli Mücadelemizin başlangıcı olan bu anlamlı günü Hayata Anlam Katanlar Derneği olarak kutluyoruz ve daha güçlü Türkiye nin nice 100. Yıllara yürümesini temenni ediyoruz.
Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı
Murat DEĞİRMENCİ

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hayata Anlam Katanlar
Hayata Anlam Katanlar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?