trende
trende

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Misyonumuz

Önceliği çocuklar ve kadınlar olan, başta imkân ve fikirler olmak üzere, maddi ve manevi her değeri paylaşmanın toplumda yapıcı değişimlerin temeli olduğu düşüncesi ile hareket ederek; insani yardım, özel ihtiyaç sahibi koruma, eğitim, çevre, koruma, insan hakları, adalet alanlarında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşuyuz.

Resmi Bilgiler

Ünvan: HAYATA ANLAM KATANLAR DERNEĞİ

Kütük No: 55-030-029

Vergi Dairesi: Gaziler Vergi No: 4600764710

Mersis No:   0460076471000001

Faaliyet Belgesi: Görüntülemek İçin Tıklayın

Biz Kimiz?

Hayata Anlam Katanlar Derneği olarak, kurulduğu günden bu yana ana misyonumuz insanlık için hayata anlam katmaktır. Başkanımız Murat Değirmenci önderliğinde kurulan derneğimiz, yıllardır insanlara yardım etmeyi amaçlayan ve tamamen gönüllülerden oluşan bir organizasyondur. Yönetim kurulumuz ev hanımları, esnaf, memur ve öğretmenlerden oluşmaktadır.

Günümüzde Dünya üzerindeki insanlar acılar içinde yaşamakta ve açlıkla mücadele etmektedir. Bu insanların bir nebze olsa da acılarını dindirmek bizim asli görevimizdir. Bu konuda Hayata Anlam Katanlar Derneği olarak elimizden geleni yapmaktayız.

Ulusal basında birçok gazetede ve basın kuruluşunda yaptığımız yardımlar takdir edilmiştir.

Samsun’da kurulan Hayata Anlam Katanlar Derneği, yaptığı organizasyonlar ile tüm dünyaya yardım götürmeyi ilke ve hedef edinmiştir.

Kurulduğumuz günden bu yana bizleri yalnız bırakmayan gönüllülerimiz ve bağışçılarımız sayesinde binlerce insana yardım ettik ve etmeye devam ediyoruz.

Afrika’da Su Kuyusu projesi ve Afrika’da kurban projesini başlatarak, ülkemizdeki yardıma muhtaç insanların yanında Afrika’da ki kardeşlerimize de yardım etmeye çalışmaktayız.

Yardımlarımızı yaparken din, dil, ırk, renk, düşünce gibi ayrımları gözetmeksizin her türlü maddi ve manevi yardımları gerçekten ihtiyaç sahibi insanlara en kısa sürede ulaştırmayı kendimize ilke edindik.

Yardımları yapabilmek için gerekli olan bağışları şeffaflık ilkesine göre toplamaktayız ve derneğimiz 3 kişi tarafından sürekli olarak denetlenmektedir.

Mağduriyet, yoksulluk ve adaletsizlik ile mücadele etmeden önce cehalet ve bilgisizlik ile mücadele etmenin farkında olduğumuz için öncelikle insanlığın eğitilmesinin gerektiğini bilmekteyiz. Bir insanı eğitmek tüm insanlığı eğitmektir sözünün ilkesiyle hareket etmekteyiz. Bu ilke doğrultusunda eğitim noktasında eksik kalan veya maddi durumu imkan vermediği için eğitime ihtiyacı olan tüm kardeşlerimize de kültür, tarih, dil, teknoloji, mekanik, robotik, bilim ve ilim dersleri vermekteyiz.

Yardım etmeyi kendine ilke edinmiş tüm kişilerin derneğimize gönüllü olarak katılmasına ihtiyacımız bulunmaktadır. Web sitemiz aracılığı ile bizlerle iletişime geçebilir, maddi veya manevi her türlü yardımda bulunabilirsiniz.

Whatsapp
Hayata Anlam Katanlar
Hayata Anlam Katanlar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?