trende
trende

TBMM’nin açılışının 100’üncü yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı maalesef covid-19 nedeniyle evlerde kutluyoruz.

23 Nisan 1920; necip milletimizin, bağımsızlığına kast eden bedhahlara karşı tarihin şahitliğinde meydan okuması ve Cumhuriyetimizin ilanı ile sonuçlanarak muhteşem zaferin müjdelendiği bir dönüm noktasıdır.

Dünyadaki diğer örneklerden farklı olarak, Büyük Millet Meclisimiz imkânsızlıklar ve güçlükler içinde hem istiklal için ordu kuran hem de devletinin yeniden kuruluşunu gerçekleştirip Türk Milletinin kalkınması ve gelişimi için gerekli değişimleri yapan mucize bir kurum, bir destan olarak varlığını idame ettirmiştir.

Bu destan, yüreği bağımsızlık aşkıyla atan bir milletin top yekun temsil edildiği, milli iradenin kalbi olan Meclisimizin ve onun kurucusu kahramanlarımızın başarısıdır. Başarının sırrı ise, varlık sebebini milli egemenlikte bulmasında yatmaktadır.

‘Milli egemenlik uğrunda canını vermek benim için vicdan ve namus borcu olsun’ diyerek millet uğrundaki kararlığını gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 23 Nisan gibi devlet ve millet için önem arzeden bu günü, geleceğin teminatı olan çocuklara bayram ilan etmekle ileri görüşlülüğünü bir kez daha ortaya koymuştur.


TBMM’nin açılışının üzerinden 100 yıl geçmesine rağmen ne yazık ki; dirliğimize ve birliğimize yönelik saldırılar şekil değiştirerek devam etmektedir. Hele ki, dünyanın en masumları olan çocuklarımızı kandırarak kanlı planlarına alet edenlerin, onların eline taş, silah vererek devletine düşman yapanların hesabı sorulmuştur, sorulmaya devam edecektir.


Çocuklarımıza içinde mutlu ve huzurlu olacakları, geleceğe umutla bakacakları güzel bir ülke bırakmalıyız. Bunu başaramadığımız müddetçe gelecekten her daim kaygı duyan, kendisini güvende hissedemeyen mutsuz bir nesil yetişecektir.


Derneğimiz, köy çocukları da dahil, çocuklarımız için onlarca proje yapmış, yüzlerce çocuğu eğitime ve hayata kazandırmıştır. Nefes aldığımız sürece çocuklarımız için bu gönüllü çabamız artarak devam edecektir.
Bu vesileyle; TBMM’nin açılışının 100’üncü yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, mücadele arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

MURAT DEĞİRMENCİ
Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hayata Anlam Katanlar
Hayata Anlam Katanlar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?