trende
trende

ABD’nin Ülkemize Açtığı Ekonomik Savaş

10.08.2018
382

Hayatader derneği olarak, ABD’nin 2 yıldır tutuklu olan bir papazı sürekli olarak bahane edip ülkemizi hedef alarak açmış olduğu Ekonomik Savaşı kesin bir dille kınamaktayız.

Yıllardır NATO’da müttefikimiz olan ve birçok ortak operasyon yürüttüğümüz ABD Hükümeti, bugün ülkemizde birçok ajanlık faaliyetinde bulunmuş olan Rahip Brunson’ı istemektedir. Kendi ülkelerinde, ülkemize büyük zararlar veren ve darbe girişiminde bulunan FETÖ elebaşını saklamalarına rağmen, bu papazı sürekli olarak istemeleri ise oldukça abes bir durum.

Hain darbe girişiminin ardından, ülkemizden birçok heyet ellerinde ki belgeler ile ABD’ye gidip kesin bir dille bu örgüt ele başını istemesine rağmen, ABD sürekli olarak çeşitli bahaneler üreterek FETÖ ele başını vermemiştir. 2 yıl önce ele geçirilen, Doğu’da ve kritik bir çok noktada fotoğrafları olan sözde Rahibi istemek uğruna Orta Doğu’da ki en kadim müttefiki olan Türkiye’ye ekonomik savaş açmıştır.

ABD Başkanı Donald Trump, sürekli olarak Twitter üzerinden bizi ve ülkemizi tehdit etmekte ve rahibin verilmemesi durumunda Türkiye’ye ekonomik yaptırım uygulayacağını söylemektedir. Bu tarz ülke ilişkilerini Twitter üzerinden yürütmek yerine, diplomasi yolu tercih edilseydi bugün itibariyle belki bir orta yol bulunabilirdi. Ülkemizi bu kadar açık bir şekilde tehdit etmesi ile artık sabrımız taşmıştır.

Ülkemiz ve halkımız, herhangi bir ülkeden gelecek olan tehditlere boyun eğmemek ile birlikte tek vücut haline gelmiş ve ellerinde ki dövizleri bozdurarak bu yaptırımlara karşı elinden gelen gayreti göstermiştir. Hayatader derneği olarak yapılan bu boykotu ve ekonomik saldırıyı kınıyoruz, elimizden gelen tüm gayreti göstererek ve birlik olarak bu ekonomik savaştan galip çıkacağımıza kesinlikle inanıyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hayata Anlam Katanlar
Hayata Anlam Katanlar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?