Cumhuriyetin Temel Esası Birlik ve Beraberlik Ruhudur

29.10.2020
511

Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı Murat DEĞİRMENCİ, Cumhuriyet Bayramı mesajı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı Murat DEĞİRMENCİ, tüm Türk Milleti’nin bayramını kutlayarak şunları kaydetti:

Cumhuriyetin Temel Esası Birlik ve Beraberlik Ruhudur

“Cumhuriyetin temel esaslarından olan birlik ve beraberlik ruhu, bugünlerde ihtiyaç duyduğumuz bir olgudur. Cumhuriyet, tarihin şafağından beri var olan milletimizin tarih içindeki büyük yolculuğunun çok önemli bir anında, ona yepyeni bir hayatiyet kazandıran yepyeni ufuklar açan muhteşem bir olaydır.
Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir imanla gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olmasından almaktadır. İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur. Bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyet misakının temelini, ülkesine sadakatle bağlı tüm yurttaşların eşitliği ve özgürlüğü fikri oluşturmaktadır. Milletimiz sevinçte, kederde, zor günde ortak kader anlayışına sahip çıkmıştır.
Cumhuriyet, milletimizin doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle, güneylisiyle kadın-erkek, yaşlı-genç demeden, kan ve gözyaşlarıyla yazdığı eşsiz bir destandır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ile anıyor, Cumhuriyetimizin 97. yılını kutluyorum.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hayata Anlam Katanlar
Hayata Anlam Katanlar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?