Geri Bildirim ve Şikayet Mekanizması

Anasayfa » Geri Bildirim ve Şikayet Mekanizması

HAYATA ANLAM KATANLAR DERNEĞİ GERİ BİLDİRİM VE ŞİKAYET MEKANİZMASI

Kimler geri bildirim ve şikâyette bulunabilir?

Hayatader ‘in faaliyetlerinden etkilendiğini hisseden herhangi bir kimse.

Ne hakkında şikâyette bulunabilirim?

Hayatader ’in gerçekleştirmekte yetersiz kaldığı veya hakkaniyetsiz bir biçimde yürüttüğü eylemler veya kararlar hakkında bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bilgilere erişim, etkinliklerin çevresel ve toplumsal etkileri, işe alım vs.. hakkında şikâyette bulunabilirsiniz. Şikâyetiniz, Hayatader ‘in etkinliklerin planlanmasının, uygulanmasının veya etkisinin herhangi bir boyutunu içerebilir.

Bilgilerim gizli tutulur mu?

Hayatader Geri Bildirim ve Şikâyet Mekanizması, ismi saklı tutulan hiçbir şikâyeti işleme alamaz. Ancak size ait kişisel bilgiler, yazılı muvafakatiniz olmaksızın başkalarıyla paylaşılmayacaktır. Şikayetinizin (iddialar gibi) içeriğinin, siz gizlilik talep etmedikçe halka açık olduğu kabul edilecektir. Şikâyetiniz misilleme, suistimal veya herhangi bir türde ayrımcılığa yol açamaz. Mukabelede bulunma konusunda Hayatader sıfır toleranslıdır.

Şikayet Türleri:

Hassas şikâyet: Cinsel istismar, cinsel sömürü, yolsuzluk gibi örnekler önce denetim kurulu sonra Yönetim Kuruluna gider ve incelenir. (Gerekirse kamu kurumlarına bildirim yapılır, polis vs)

Normal şikâyet: Gecikme, personel saygısız davranışı, söz vermişiz gitmemiş gibi örnekler, denetim kurulu tarafından incelenir ve cevaplanır.

Öneri: Teşekkürler desteğiniz için ama, bana şöyle destek olsaydınız daha iyi olurdu gibi temenniler için ilgili birim sorumlusuna bildirilir, incelemeye tabii değildir.

Şikayet olarak algılanmayan konular nelerdir?

Ben çok yorgunum, çok fazla sorunum var destek olurumsunuz? Neden olmuyorsunuz? Gibi konular şikâyet olarak işlenmez.

Nasıl geri bildirim ve şikâyette bulunabilirim?

Çevrimiçi şikâyet formuyla; https://www.hayatader.com/sikayet

E-postayla; info@hayatader.com

Telefonla; 0850 840 41 11

Faksla; 0850 840 41 11

WhatsApp; 0850 840 41 11

Hayatader ‘in adresine; Mimar Sinan Mahalle. 162. Sokak 5/1 Atakum Samsun

Şikayetimin kabul edilebilir olup olmadığını nasıl bileceğim?

Hayatader şikayetinizin alındığını 10 iş günü içerisinde teyit edecektir. Eğer şikâyetiniz kabul edilemez ise Hayatader, gerekçelerini size bildirecektir. Şikâyetiniz kabul edilebilir nitelikteyse Hayatader, ele alma süreci hakkında size daha fazla bilgi verecek ve ne zaman cevap almayı bekleyebileceğinizi size açıklayacaktır.

Sonucu nasıl öğreneceğim?

Hayatader sonuç hakkında sizi resmi bir cevapla bilgilendirecektir. Cevapların süre çerçevesi, şikâyeti ele alma sürecine bağlıdır ve kabul edilebilirliğin iletilme tarihinden itibaren 1 ila 30 çalışma günü olabilir.

Şikayetime Nasıl İtiraz Edeceğim?

Tek seferliğe mahsus şikayetinizi yenileyebilir ve şikâyet sonucuna itiraz edebilirsiniz. İtirazınız tekrar yönetim kurulu tarafından incelenecek ve size geri dönüş yapılacaktır.

Politika Prosedürleri

Revizyon: 15.05.2023

Onaylayan: Yönetim Kurulu

Kapsam: Derneğimizin çalışanları, paydaşları, hizmet verdiğimiz insanlar ve danışanlar

Sorumlusu: Murat Değirmenci

Whatsapp
Hayata Anlam Katanlar
Hayata Anlam Katanlar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?