trende
trende

Kurbanda Tanzanyadayız

2018 yılında Samsun’da kurulan derneğimiz Hayatader, bu bayramda Yurt dışında yaşayan Müslüman kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla birçok toplantı yapmıştır. Yapılan bu toplantılar ve istişareler neticesinde Afrika’da bir ülke belirlenmiştir.

Gönül ister ki her ülkede ki Müslüman kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılayalım lakin elimizde ki imkanlar neticesinde ve yaptığımız toplantılar neticesinde bu yıl Tanzanya ülkesine gitmeye karar verdik ve bu ülkede ki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamayı uygun gördük.

Tanzanya, Doğu Afrika’da yer alan ve yüz ölçümü olarak büyük bir ülkedir. 55 milyon insanın yaşadığı bu ülkede açlık ve sıtma en büyük sorun olarak ortaya çıkmaktadır. Birçok Avrupalı ülke ve İsrail burada çeşitli yatırım adı altında ülkeyi sömürmekte bu yüzden Tanzanya’da açlık ve sıtma sorununa çözüm bulunamamaktadır.
Bu bayramda orada yaşayan kardeşlerimizin yüzünü güldürmek ve onların yalnız olmadığını hissettirmek adına bu yıl Tanzanya’da kurbanımızı keseceğiz. Kesilen bu kurbanlar tamamen İslami usullere uygun olmakla birlikte dağıtımı da yine ihtiyaç sahibi insanlara yapılacaktır. Başkan yardımcılarımızdan Mustafa Targün’ün başında olacağı ekibimiz 17 Ağustos’da yola çıkıyor. 1 Hisse Bedeli 600 TL dir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.