trende
trende

Polis Haftası

10.04.2019
429

Polis haftası münasebetiyle HAYATA ANLAM KATANLAR DERNEĞİ başkanı Murat DEĞİRMENCİ tüm polis camiasına tebrik mesajı iletti ve şunları söyledi:


Modern anlamda 10 Nisan 1845 yılında İstanbul’da kurulan Polis Teşkilatımız, İçişleri bakanlığına bağlı olarak ülkemize hizmet vermektedir.
Kamu düzenini korumak, vatandaşların can ve mal emniyetini sağlamak için canla başla çalışan emniyet mensupları kutsal bir görev ifa etmektedir.
Güvenlik ve emniyet 21. yy lın temel sorunlarındandır. O kadar ki havaalanlarından yaya geçitlerine, sokaklardan binalara kadar her yere güvenlik kamaralarının yerleştirilmesi bu hususta nereye kadar geldiğimizin ifadesidir. Her konuda olduğu gibi güvenlik hususunda da insan faktörünün yerini makinalar tutamaz. Zira polis bazen bir yaşlıyı-bir âmâyı-bir çocuğu karşıdan karşıya geçirir. Olaylara direk müdahale eder. Bazen canını hiçe sayar. Bu yönüyle kutsal bir görev ifa etmektedirler.


Kuruluşlarının 174. Yılında Türk Polis Camiasının tüm çalışanlarının Polis Haftasını kutlar; milletimiz ve Hayata Anlam Katanlar Derneği adına şükranlarımızı sunar, başarılar dileriz.

Murat DEĞİRMENCİ
Hayat Anlam Katanlar Derneği Başkanı

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hayata Anlam Katanlar
Hayata Anlam Katanlar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?