trende
trende

Ramazan Ayı ile İlgili Basın Açıklaması

17.05.2018
521

Ramazan ayı Müslüman alemi için ayrı güzelliklerle gelmektedir. İlk günlerini yaşadığımız Ramazan ayı ile ilgili Hayata Anlam Katanlar Derneği olarak birçok çalışma yapmış bulunuyoruz. Bu konu ile ilgili olarak Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı Murat Değirmenci şunları ifade etti:

Ramazan ayı bu yıl da tüm güzellikler ile Müslüman aleminin kapısını çaldı. Ramazan kişinin kendi ibadetlerini yapmasının yanında çevresinde yaşananlara da şöyle bir göz attığı, ihtiyacı olanların ihtiyaçlarının giderildiği bir ay olmaktadır. Ramazan ayının getirdiği bereket ile insanlardaki yardımlaşma duygularının birleşmesi ile toplumsal yardımlaşmalar en üst seviyede yaşanmaktadır. Sağ elin verdiğinden sol elin haberinin olmaması konusunda yardım yapacak olan ile ihtiyaç sahibi arasında aracı olma görevini üstlenmiş bulunmaktayız. Bu konuda Ramazan ayında yapılmak istenen yardımların derneğimiz tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerine verilmesi konusunda destek bekliyoruz. Bunun yanında yapılacak faaliyetlerde dernek bünyesinde çalışmalarımıza destek olmak isteyen gönüllü yardımseverlere de kapılarımız her zaman açıktır.

Ramazan ayı, kendimizin dışında insanları düşünmek ve ihtiyacı olanın ihtiyacını gidermek için büyük bir fırsattır. İnsanların bireyselleştiği ve iyiliğin, yardımseverliğin rafa kaldırıldığı bencil toplumlara inat her an yardıma hazır olmak ve özellikle bu duyguları Ramazan ayında yoğun olarak yaşamak millet olarak bizi farklı kılacaktır. Ramazanın manevi havasından beslenmek ve yapacağımız yardımları bu ayda daha da arttırmak bizlere toplum olarak iyi gelecektir ve toplumsal bağlarımız güçlenecektir.

Ramazanın rahmet ve bereketini kardeşlik köprüleri kurmak üzere bir vesile düşünerek yapılabilecek yardımlar konusunda derneğimizden alacağınız bilgiler doğrultusunda yardımlarınızı yönlendirebilirsiniz. İftar, yardım kolisi, ihtiyaç durumunda olanlara gerekli olan maddi yardımı yapma gibi faaliyetlerimizde yanımızda olarak iyilik binasına bir tuğla da siz koyabilirsiniz. Ramazan ayında sofranızdaki yiyeceklerinizi yemeği olmayanlarla paylaşmak ve özellikle de aç komşusu var iken kendisi tok olmak istemeyenleri bu yardım çağrısına cevap vermeye davet ediyoruz. Ramazan ayının sonunda yapacağımız bayramda ihtiyaç sahiplerini sevindirmek ve gerçek bir bayramı hep birlikte yaşamak için sizleri bekliyoruz.

İlk günlerini yaşadığımız Ramazan ayının hepimiz için rahmete, berekete, huzura ve de kardeşliğe vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hayata Anlam Katanlar
Hayata Anlam Katanlar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?