trende
trende

Hayata Bir Yudum Su

Anasayfa » Hayata Bir Yudum Su

Afrika’da Su Kuyusu Projemiz;
Sahra bölgesinde yaşayan insanların %85’i sağlıklı ve temiz su kaynaklarından mahrum kalmaktadır. Bu durum neticesiyle birçok insan tarım faaliyetlerini gerçekleştirmekte ve bu yüzden açlıktan ve susuzluktan dolayı vefat etmektedir. Hayata Anlam Katanlar Derneği olarak tüm insanlığın temel ihtiyacı olan su ihtiyacını gidermek amacıyla, Afrika’da suya ulaşamayan tüm kardeşlerimiz için su kuyusu projesini başlatmış bulunmaktayız. Yardıma muhtaç bu insanlara yardım etmek derneğimizin olduğu gibi tüm insanlığın görevidir.

Afrika’da su kuyusu açmak tamamen kas gücü ile gerçekleştirmektedir. Açılan kuyuda taş veya büyük kaya parçası çıkması durumunda bu parça kırılmaya çalışılmakta, başarı sağlanamaması durumunda ise kuyunun yeri değişmektedir.

Kuyunun bulunması durumunda ise suyun kaç metre de çıktığı tespit edilmekte ve kuyunun çapından aşağı beton dökülerek kuyu oluşturulmaktadır. Kuyu oluşturmak zor olduğu için ve kas gücü gerektiği için Afrika’da ki birçok insan suya ulaşamamaktadır. Hayata Anlam Katanlar Derneği olarak bu ihtiyacı gidermek amacıyla bu projeyi başlattık ve bir su kuyusunun maliyetini 4.500 $ olarak belirledik.
Bu maliyet kuyuyu açacak ekibin kalacak yer, ulaşım giderleri ve çalışma ücretlerinden oluşmaktadır. Bu maliyet kuyunun açılacağı ülkeye ve coğrafik bölgeye göre farklılık göstermekte olup 4.500 $ ortalama bir maliyettir.

Nijer, Mali, Çad, Etiyopya, Somali, Senagel, Kenya ve Uganda gibi ülkelerde insanlar suya çok daha fazla muhtaç olduğu için bu ülkelerde faaliyetlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Sizlerde az çok demeden bir su kuyusu yapılması için yardımlarınızı web sitemizde ki iletişim adresleri vasıtasıyla derneğimize yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hayata Anlam Katanlar
Hayata Anlam Katanlar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?